3 lip Brak komentarzy admin Kategoria , ,

Trzeba mieć zdrowe podejście do życia. Ale wyjaśnijmy tutaj, ze chodzi nam o zdrowe odżywianie. Dzisiaj pomówimy sobie o nadwadze i otyłości, które są niestety współczesnymi, bardzo obecnymi wśród nas chorobami. Jeżeli rozejrzycie się po ulicach, to na pewno zauważycie, że wiele osób ma dzisiaj z tym problem. Nie ma się czemu dziwić. Wiele osób ma bardzo stresujące warunki pracy. Do tego na głowie mamy najróżniejsze obowiązki w bardzo dużej ilości. Nie ma się więc czemu dziwić, że bardzo dużo osób nie ma czasu na to, aby zadbać o swoje prawidłowe żywienie lub też o odchudzanie. Jednak, czy to jest dobra wymówka?

Oczywiście, że nie. Jeżeli ktoś się naprawdę dobrze postara, to nawet przy 12h godzinnej pracy jest w stanie zadbać o siebie oraz o swoją sylwetkę. Pamiętajcie, że tu nie chodzi o jakiekolwiek kaprysy, ale o Wasze zdrowie. Przecież nadwaga oraz otyłość to dwie choroby, które powodują inne choroby. To jest taki łańcuszek zależności, dlatego trzeba go przerwać. Nie warto całych dni spędzać na kanapie z brzuchem do góry i objadając się chipsami lub wieloma innymi, szkodliwymi rzeczami. Można jak najbardziej oglądać telewizję, ale można przy tej okazji również poćwiczyć. Można przy tej okazji tylko godzinę oglądać jakiś film a drugą godzinę można poświęcić na naprawdę skuteczny trening, który będzie dla nas o wiele lepszy niż takie bezczynne leżenie.

Sukces tkwi tak naprawdę w aktywnym trybie życia. Jeżeli lubicie sport, to na pewno nadwaga oraz otyłość nie będą Was męczyć. Nie musicie uprawiać nader skomplikowanych dyscyplin sportowych. Ale fitness, który w ostatnim czasie jest bardzo popularny na pewno Wam się spodoba. Nawet, jeżeli zauważycie na samym początku, że Wasza kondycja pozostawia wiele do życzenia, to nic się nie dzieje. Jednego dnia będziecie ćwiczyć dziesięć minut, a drugiego dnia pozwolicie sobie już na 20 minutowy trening z kanałów sportowych. Dobre jest to, że można zaplanować sobie ćwiczenia bez konieczności wychodzenia z domu. W internecie można znaleźć różnego rodzaju treningi od profesjonalnych trenerów dla osób zaawansowanych lub amatorów, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę aktywności sportowej. Jeżeli jednak możecie sobie na to pozwolić, to wartość iść na salę treningową, gdzie poćwiczy z Wami profesjonalny trener.

Każda siłownia to miejsce bardziej rozbudowane lub mniej, gdzie znajdziecie różnego rodzaju urządzenia i maszyny pomagające Wam w ćwiczeniach. Sami jednak na pierwszej wizycie dosłownie nie kombinujecie. W szczególności, jeżeli macie pierwszy raz do czynienia z danymi maszynami. Lepiej poprosić kogoś o pomoc. Kogoś, kto dobierze takie ćwiczenia do waszych możliwości. W końcu nie chodzi tutaj o to, aby zrobić sobie krzywdę, ale o to aby się odchudzić. Pamiętajcie, że pozbycie się nadwagi jest Waszym celem. Nie uda Wam się to po tygodniu, ale prawdopodobnie czeka Was kilkumiesięczna walka z samym sobą. Jeżeli jednak będziecie mieli dość samo zapału, to na pewno uda Wam się osiągnąć wymarzony cel, czyli nową sylwetkę.