Każda z nas – kobiet śni o drobnej, wysportowanej sylwetce znanej z Hollywood. W sieci aż roi się od propozycji diet, głodzenia się i fantastycznych pastylek, dzięki którym rzekomo ubywa nam 10kg w ciągu tygodnia. Ile w tym wszystkim jest prawdy, czy da się osiągnąć wymarzony wygląd idąc na po linii najmniejszego oporu?

Po pierwsze dieta
Pewnie każda z nas przeszła w swoim dotychczasowym życiu minimum parę diet, a czasem mogły to być głodówki, niestety najczęściej bez oczekiwanych osiągnięć. Czy możliwe jest szybko się odchudzić? To jest banalne, nie trzeba nic więcej tylko… jeść! Odpowiednie odżywianie pobudza naszą przemianę materii, dzięki czemu korzystniej wykorzystujemy wprowadzoną do organizmu wraz z pożywieniem energię. Podstawą jest spożywanie pięciu posiłków dziennie, starajmy się, żeby były one spożywane w stałych porach. To prawda, że powinny być to potrawy tzw. zdrowej kuchni, pełnoziarniste makarony, kasze, chude mięso i ryby, a do tego warzywa i owoce.

Do biegu, gotowi… sport!
Równie ważna jest aktywność fizyczna. Na początku, zwłaszcza ludziom z poważną nadwagą, poleca się spacerowanie ok. pół godziny dziennie. Gdy czujemy się już na siłach i nasza waga nieco się obniża moglibyśmy zapisać się na basen bądź też zajęcia aerobiku. Można też korzystać z siłowni i wykupić specjalnie dopasowany dla nas przez specjalistę plan treningowy.

Róbmy wszystko z rozmysłem
Każda kobieta przechodząc na jakąś dietę życzy sobie natychmiastowych rezultatów. Nie poddajmy się temu mimo to – błyskawiczny spadek wagi kończy się najczęściej efektem jo-jo. Najlepszym pomysłem na zdobycie oczekiwanej figury jest połączenie zdrowej diety oraz ćwiczeń fizycznych. Pamiętajmy więc, by pogoń za wymarzoną sylwetką nie przysłoniła nam zdrowego rozsądku.