Zdrowy tryb życia to nie tylko świetne samopoczucie, zgrabna sylwetka, ale także profilaktyka! Warto zadbać o siebie i uniknąć wielu schorzeń cywilizacyjnych.

Zdrowa dieta
Nie da się ukryć, że wielu osobom, które dopiero rozpoczynają zdrowe życie wyrazy zdrowa dieta i zrzucanie zbędnych kilogramów kojarzą się niedobrze. Nic bardziej mylnego! W naszej kuchni nadal może się sporo wydarzyć- co więcej zapewniamy, że będzie naprawdę smacznie.

Początkowy krok
Rewolucję żywieniową warto przeprowadzać stopniowo. Przyzwyczajać się do nowych smaków, szukać zdrowych zamienników naszych ulubionych pokarmów. Gdy dajemy sobie czas na zmianę, wkrótce staje się ona naszym przyzwyczajeniem. Możemy zacząć od ograniczania spożywania cukru, czy smażonych potraw. Z każdym następnym tygodniem możemy iść krok naprzód- zamieniać tłuszcze trans, na te zdrowe, słodkie przekąski na owoce, ciężkostrawne dania na lekkie i warzywne. W taki sposób przeprowadzona rewolucja ma duże szanse powodzenia. Znacznie większe niż ta przeprowadzona za sprawą jednorazowego porywu, kiedy to w jednej chwili zmieniamy nasze przyzwyczajenia żywieniowe.

Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna
Powiązanie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej to metoda na kondycję i samopoczucie. Eksperci polecają codzienne pół godziny aktywności fizycznej, takiej, jaką lubimy. Mogą to być spacery, bieganie, pływalnia, ćwiczenia siłowe, joga- ważne, by ćwiczyć! Najgorsze co możemy dla siebie poczynić to nieprawidłowo się odżywiać i nie mieć w ogóle ruchu. W ten sposób za kilkanaście lat najdrobniejsze czynności będą dla nas problematyczne, a przecież wszyscy pragniemy żyć długo i to w całkowitym zdrowiu. Już dziś możemy o to zatroszczyć się, wystarczy tylko świadome odżywianie się i aktywność fizyczna. To tak naprawdę bardzo niewiele i każdy z nas jest w stanie wcielić takie modyfikacje w życie. Jedyne czego potrzebujemy to motywacji i postanowienia, by wytrwać w tym, co założyliśmy. Wbrew pozorom, gdy mamy plan nie jest to wcale takie trudne. Nasz organizm nam za to odwdzięczy się – i to szybciej niż myślimy!