Zdrowy styl życia już jakiś czas temu stał się znany. Oglądając telewizję, czy wertując wszelkiego typu (zwykle plotkarskie) portale internetowe dość łatwo zauważyć, że coraz więcej gwiazd go promuje. Czy opłaca się podążać za tą modą? To faktycznie kwestia upodobań i przekonań, jednak może jest tak, że rozważenie wprowadzenia kilku zmian w życiu czy menu może nam wyjść na dobre. Zdrowy styl życia może przynieść wiele korzyści, jak choćby zgrabna sylwetka, będąca najwyższym celem wielu kobiet. Żeby ją zdobyć postaw kilka prostych kroków.
1. Wylicz swoje BMI – Body Mass Index, czyli nic innego jak ustalenie czy masa ciała w stosunku do wzrostu jest właściwa. Jak to zrobić? Wystarczy, że to, ile ważysz podzielisz przez wzrost podniesiony do kwadratu. Gdy wynik mieści się w przedziale 18, 5-25, to znaczy że Twoja waga jest w normie. Wynik większy niż 25 oznacza nadwagę.
2. Zmień nawyki żywieniowe – warto jeść zdrowo, ponieważ poza smukłą sylwetką możesz zyskać zdrową cerę, uzyskać piękne włosy, a dodatkowo wzmocnić odporność. Zacznij spożywać posiłki regularnie – pięć posiłków w ciągu dnia co 3-4 godziny. Spróbuj dodać różne rzeczy do menu – unikaj fast foodów, odważ się w zamian za to na dietę uzupełnioną o witaminy i mikroelementy spożywając więcej warzyw i owoców.
3. Pij przynajmniej 1, 5 litra wody dziennie – najlepiej zdecyduj się na mineralną. Woda pobudzi przemianę materii, poprawi jakość trawienia oraz pomoże pomniejszyć znienawidzony cellulit.
4. Zacznij się ruszać – aktywności fizycznej nie trzeba chyba promować. Poza pomocą w pozbyciu się zbędnych kilogramów, wesprze przemianę materii, a po skończonym treningu poczujesz satysfakcję za sprawą wyprodukowanych endorfin.