„Pomarańczowa skórka” to prawdziwa zmora wielu współczesnych kobiet. Z „pomarańczową skórką” zmagają się także też bardzo młode i szczupłe dziewczyny.

W jaki sposób skutecznie pozbyć się cellulitu?
Cellulit to niezwykle wymagający przeciwnik. Żeby zniknął na zawsze z naszego ciała zmuszeni jesteśmy, by podjąć walkę na kilku obszarach…
Podstawą sukcesu jest odpowiednia dieta. Spożywajmy dużo warzyw i pijmy wodę. Najlepiej niegazowaną. Błonnik to nasz sprzymierzeniec. Przyśpiesza usuwanie szkodliwych substancji z organizmu, a tym samym zmniejsza grudki na naszych udach czy też pośladkach.

Po drugie ruch. Nadmiar kilogramów jest sprzymierzeńcem powstawaniu cellulitu. Z tego powodu starajmy się regularnie uprawiać sport. Nie jest konieczne, by od razu wykupować drogiego karnetu na siłownię. Wystarczający będzie spacer czy ćwiczenia wykonywane w domowym zaciszu. Istotne jednak, żeby ćwiczyć ze stałą regularnością, najlepiej parę razy w tygodniu. Dzięki uprawianiu sportu zadbamy o naszą kondycję fizyczną oraz ujędrnimy skórę.

Po trzecie systematycznie stosowane masaże. Cellulit powinnyśmy systematycznie masować. Do tego celu przydatny dla nas będzie dedykowany do tego krem, ale nie jest on konieczny. Dobry będzie także peeling zrobiony na bazie soli gruboziarnistej czy fusów z kawy… Masaż poprawia krążenie krwi oraz innych płynów ustrojowych, co prowadzi do usuwania tkanek tłuszczowych.

Rewolucja w naszej szafie!
Noszenie za bardzo obcisłych ubrań powoduje, że krew w naszym ciele zdecydowanie wolniej krąży. Za bardzo słabe krążenie sprzyja pojawieniu się „pomarańczowej skórki”. Dlatego w czasie terapii antycellulitowej postawmy na wygodne i przewiewne ubrania.
Reasumując, z cellulitem można wygrać, niemniej jednak każda z kobiet powinna uzbroić się w cierpliwość oraz determinacja. Dodatkowo trzeba pamiętać, że cellulit bardzo szybko powraca, z tego powodu dbanie o swoje ciało powinno wejść nam w nawyk.