Rozdzielamy jedzone przez nas posiłki na 3 grupy. Pierwszą z nich jest grupa białkowa, drugą węglowodanowa, z kolei ostatnią – neutralna. Dieta rozdzielna wprowadza jedną, nadrzędną zasadę. Brzmi ona następująco: zakazane jest mieszanie w jednym posiłku dwóch pierwszych grup. Pod żadnym pozorem nie należy scalać węglowodanów z białkami.
Dieta rozłączna oraz odchudzanie przeznaczone jest nieomalże dla każdego człowieka. Stanowi to nienaganny sposób na to, ażeby pozbyć się bezużytecznych kilogramów definitywnie, a na dodatek dbać o własne zdrowie i kondycję. Choć z trudnością przybędzie polubienie jej tym osobom, jakie są łasuchami. Mimo to należy zostawić obżarstwo na rzecz pięknej figury i porządnego zdrowia. Kto z nas tego nie pożąda? Na dodatek dieta rozdzielna ma również sporo popleczników także w gronie facetów, gdyż pozwala na skuteczne oczyszczanie organizmu. Mimo to wracając do kobiet, dążąc za obecnymi trendami – przyjmuje się, iż tylko szczupłe kobiety mogą być z siebie usatysfakcjonowane. Dieta rozdzielna pozwala wszelkim paniom nasycać się atrakcyjną figurą. Inicjatorem jej jest doktór Hay.
Są istotną jednostką fizyczną, dotyczą ciepła. Jednak w chwili aktualnej jest ono określane jako energia. W dietetyce kalorie posiadają inne przesłanie. Termin ten w obszernym stopniu odbiega od znaczenia jednostki fizycznej, choć pojecie jest takie samo. W dietetyce kalorie uznawane są za wartości kaloryczne produktów przeznaczonych do spożycia. Wartości te są prezentowane niemniej jednak nie w kaloriach, ale kilokaloriach, co oznacza kalorie w liczbie tysiąca.