Pragnąc podążać za zmianami obyczajowymi, powinniśmy być czujni. Jesteśmy poddawani niekończącej się obserwacji oraz ocenie. Trendy światowe wyznaczają gwiazdy telewizji. Pospolite kobiety również nie mogą pozwolić sobie na stagnację. Współcześnie kobieta pragnąc spełniać się, jako matka, żona, pracownik musi być świetnie zorganizowana, a także podejmować działania równocześnie na kilku obszarach życia codziennego. Pomimo tego, że brakuję jej czasu na własne potrzeby, nie powinna ich zaniedbywać.
Kiedy ukazuje się problem dodatkowych kilogramów, nie może być stateczna, musi natychmiastowo podjąć reakcję. Tylko jak można szybko schudnąć w niedługim czasie. To nie łatwe zadanie. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest dieta białkowa Dukana. Nie należy do najmniej obciążających, ale przynosi szybko zauważalne rezultaty. W czasie jej trwania przez czternaście pierwszych dni z produktów spożywanych na co dzień trzeba wyeliminować: chleb, makaron, ziemniaki, rośliny strączkowe, warzywa oraz owoce. Węglowodanom mówimy nie!
Sprzymierzeńcem w osiągnięciu określonego celu są ryby, mięso drobiowe, chuda wołowinka, a także owoce morza. Nie są zabronione jogurty naturalne oraz białko z kurzych jaj. Ciepłe posiłki muszą być przygotowywane na parze lub grillowane. Napoje alkoholowe oraz niewielkie słodkie chwile zapomnienia są surowo zakazane. W momentach słabości nie wolno ulegać pokusie. Nie jest to proste. Spacer, zabawa z psem, rozmowa ze znajomymi są jak najbardziej wskazane. Odwracają uwagę od ulubionych słodkości. Silna wola to podstawa, na drodze do schudnięcia. Nie zapominaj o tym, że na efekty Twojej pracy trzeba nieco poczekać. Cierpliwości one na pewno przyjdą.