15 paź Brak komentarzy admin Kategoria , ,

Uważasz na to, co jesz. Chcesz wiedzieć, jakie jedzenie trafia do Twojego organizmu. Ale czy wiesz, co przyjmuje Twoje ciało, kiedy stosujesz krem nawilżający? Czy zastanawiałaś się kiedyś, jakie szkodliwe substancje mogą dostać się do Twojego krwiobiegu przez skórę? Tradycyjne kosmetyki zawierają wszelkiego rodzaju tanie i syntetyczne substancje, które mogą mieć szkodliwy wpływ na Twoje zdrowie. Tak jak jesteś świadoma tego, co jest w jedzeniu, które spożywasz, powinnaś także wiedzieć, co nakładasz na skórę. I tak samo, jak żywność – najzdrowsza jest naturalna, tak najlepsze kosmetyki do pielęgnacji skóry zawierają wyłącznie naturalne substancje. Kosmetyki naturalne nie są jednak niczym nowym. Tak naprawdę istnieją od stuleci. I dzisiaj znowu stają się coraz bardziej popularne dzięki starej koncepcji harmonizacji duszy, umysłu i ciała. Organiczna pielęgnacja skóry ma wspierać funkcje skóry i zapewniać naturalną pielęgnację, przyczyniając się tym samym do posiadania zdrowej skóry w każdym wieku.

Naturalne preparaty pielęgnacyjne to dary przepełnione skarbami natury – nie jest to wcale żadne współczesne odkrycie. Przez wieki przepisy na naturalne piękno były przekazywane z pokolenia na pokolenie, z matki na córkę. Starożytni Egipcjanie, wiedząc, jak istotne jest, by uroda była podkreślona, używali oliwy z oliwek, olejku ze słodkich migdałów, lanoliny, a także miodu do pielęgnacji skóry i włosów. Natomiast Grecy i Rzymianie korzystali z niesamowitych właściwości zdrowotnych rumianku, a także używali go do rozjaśniania włosów. Prostą prawdą dotyczącą kosmetyków naturalnych i organicznych jest to, że natura oferuje wszystko, czego potrzebujemy, aby nasza skóra była zdrowa i pełna blasku. Substancje chemiczne nie pomagają w jej pielęgnacji. Przeciwnie, mogą zaszkodzić Twojej skórze i całemu ciału. Liczne badania naukowe wykazały, że niektóre substancje chemiczne, takie jak parafina, mogą dostać się do krwiobiegu przez skórę, a nawet mogą sprzyjać powstawaniu raka. Z drugiej zaś strony, mamy naturalne składniki, które, między innymi, wspierają naturalny proces gojenia skóry. Robią to delikatnie, ponieważ naturalne składniki nie są agresywne. Ponadto, kosmetyki naturalne zawierają składniki najwyższej jakości i przewyższają swoje chemiczne odpowiedniki na wiele różnych sposobów.

Zdecydowałaś się porzucić konwencjonalne kosmetyki i stosować wyłącznie naturalne? Nie oczekuj cudów – przynajmniej nie od razu. Przejście z jednych na drugie nie następuje z dnia na dzień. Przywrócenie skórze i włosom ich naturalnego stanu wymaga czasu. To długofalowy proces, który na dłuższą metę przyniesie korzyści nie tylko Twojej skórze, ale tez Twojemu zdrowiu w ogóle. Daj swojemu ciału wystarczająco dużo czasu na regenerację, a wkrótce będziesz mogła zobaczyć pozytywną różnicę w swoim wyglądzie. Nawet jeśli zauważysz, że Twoja skóra jest podrażniona lub nagle Twoje włosy staną się matowe i suche, bądź cierpliwa, a z czasem będziesz wyglądać i czuć się tak zdrowo i pięknie, jak nigdy wcześniej.