18 Lut Brak komentarzy admin Kategoria ,

Stres, dolegliwości związane z bólem mięśni i głowy – te przypadłości spotykają właściwie każdego z nas. Trzeba to przyznać, że cierpimy na całkowity brak wolnego czasu, nie dajemy sobie szans na wypoczynek. Jak sobie pomóc? Można raz na jakiś czas zafundować sobie chwilę wytchnienia w sprawdzonym salonie masażu.

Uspokoi nerwy, rozluźni mięśnie…
Dobrze wykonany masaż relaksacyjny korzystnie wpływa nie tylko na nasz organizm, ale i umysł. Zmniejsza poziom stresu, przywraca prawidłowe krążenie krwi, rozluźnia zbyt mocno napięte mięśnie. Poprawia również naszą przemianę materii. Po właściwie wykonanym masażu relaksacyjnym czujemy się całkowicie odprężeni i zregenerowani.

Jak prawidłowo przygotować się do masażu?
Chwilę przed zabiegiem odpuśćmy sobie jedzenie zbyt obfitych posiłków. Pijmy za to dużo wody, możemy też zastosować delikatne herbatki ziołowe. Dzięki nim nasz organizm szybciej pozbędzie się toksyn.

Przed tym jak udamy się do gabinetu poinformujmy pracowników o:
– chorobach skóry,
– ranach,
– alergiach,(Jest to wyjątkowo ważna wiadomość, ponieważ w czasie masażu relaksacyjnego używa się różne kosmetyki. Któreś z nich mogą się okazać silnymi alergenami.)
– ciąży.

Dzięki temu osoba, która wykonuje zabieg będzie mogła zastosować właściwą technikę masażu. Z tego typu zabiegów mogą korzystać osoby w każdym wieku, również kobiety w ciąży, jednak, jeśli mamy jakieś wątpliwości warto zasięgnąć poradę lekarza.

Stan relaksu
Dobrze zrobiony masaż relaksacyjny spowoduje zupełne rozluźnienie mięśni, Przez to po takim zabiegu dość trudno jest zapanować nad własnym ciałem. Po wizycie w gabinecie masażu raczej nie należy planować intensywnych ćwiczeń fizycznych czy też innych aktywności, które pobudzą w nas uczucie stresu.