Cellulit jest przypadłością, która jest uciążliwa głównie ze względów estetycznych. Co prawda czasami może pojawić się ból, jednak zdarza się to rzadko i zwykle jest on delikatny. Tym nie mniej, każda kobieta chciałaby usunąć cellulit.

W jaki sposób pozbyć się cellulitu?
Należy pamiętać, iż cellulit to coś, co powstaje przez wiele lat. W związku z tym, nie jest możliwe, by go zlikwidować natychmiast. Na rynku są co prawda profesjonalne zabiegi, które go usuwają, jednak one również nie działają natychmiast. Aby zabieg był skuteczny, należy powtórzyć go kilka razy. Niestety, może to być męczące, a czasem także bolesne, a po drugie, związane jest z naprawdę dużym kosztem. Stąd też, zanim postanowimy skorzystać z zabiegu, warto wypróbować inne metody na pozbycie się problemu.

Domowe metody na cellulit
Istnieje wiele metod zwalczających cellulit, które mogą być wykonane w domu, całkowicie samodzielnie. Jednym z najbardziej efektywnych jest wsmarowywanie w miejsce na skórze, w którym widoczny jest cellulit, soli morskiej. Peeling ten należy wykonywać zanurzając się w ciepłej wodzie. Jest to metoda bardzo skuteczna, a na dodatek bardzo tania. Jedyne co jest potrzebne, to wanna z ciepłą wodą oraz odrobina soli morskiej. Metoda ta jest efektywna, bowiem dzięki użyciu soli, krew w nasmarowanym miejscu krąży znacznie szybciej, co powoduje, że cellulit ulega widocznemu zredukowaniu.
Kolejnym polecanym sposobem walki z cellulitem jest peeling z cukru. Metoda ta jest podobna nieco do tej, która wykorzystuje sól, jednak w tym przypadku „zabieg” jest nieco bardziej złożony, bowiem potrzebne jest więcej składników. Cukier, najlepiej brązowy, należy zmieszać z miodem, a do mieszanki poleca się dodać też olej winogronowy oraz masło migdałowe. Skórę należy najpierw lekko zwilżyć, a później wetrzeć w nią otrzymaną substancję.
Dodatkowo, w zwalczaniu cellulitu skuteczne mogą być fusy kawowe. Fusy należy wcierać w skórę razem z balsamem do ciała. Czynność ta, powtarzana kilkukrotnie, powoduje, iż skóra staje się o wiele gładsza.
Ponadto, istnieją jeszcze inne, trochę mniej popularne domowe sposoby na cellulit. Skuteczne wydaje się być picie specjalnie przygotowanej mieszanki: soku cytrynowego z domieszką pieprzu. Być może nie jest to przyjemne, jednak naprawdę warto spróbować, aby zredukować cellulit. Dobrym domowym sposobem na cellulit jest masaż skóry szorstkim przedmiotem, który trzeba wykonywać systematycznie. Do tego typu masaży dobrze nadaje się przykładowo rękawiczka lub też jakaś gąbka czy ściereczka.
Zlikwidowanie cellulitu nie jest łatwe, jednakże wytrwałość i determinacja zwykle gwarantują sukces.