18 Lut Brak komentarzy admin Kategoria , , , , ,

Zapewne nie istnieje na świecie kobieta, która jest w 100 procentach szczęśliwa z tegoż, jak wygląda jej figura. Spora grupa spośród nas uważa, że powinna stracić parę nadprogramowych kilogramów, żeby w owy sposób poczuć się lepiej. W tym celu nierzadko sięgamy po diety, które są reklamowane w prasie kobiecej, telewizji albo Internecie.
Pewnym z najsławniejszych wskaźników, na które przyciągamy uwagę, jak pytamy czy nasza masa znajduje się w normie jest BMI (ang. body mass index). Stanowi to związek wagi przedstawianej w kilogramach do kwadratu wzrostu podawanego w metrach. W Necie potrafimy zlokalizować niejeden kalkulator BMI, jaki w parę sekund wykona za nas obliczenia a my sprawdzimy, w którym przedziale się mieścimy.
Należałoby natomiast zwrócić uwagę na fakt, iż wielokrotnie waga naszego ciała nie tłumaczy tego, w jaki sposób wyglądamy. Osoby aktywne fizyczne, regularnie ćwiczące albo robiące pracę związaną ze stałym ruchem, mają sporo mięśni, których masa jest wyższa niż waga tłuszczu. Co za tym idzie, mimo iż objętościowo będą „mniejsze”, waga może pokazywać coś innego zaś ze współczynnika BMI będzie wynikało, że mają nadwagę.
Funkcjonuje kilka innych skutecznych recept na to, żeby zobaczyć czy nasza masa jest w normie. Jedną spośród ciekawych jest odjęcie mniej więcej 100 centymetrów od własnego wzrostu, wówczas osiągamy wynik, jaki winien odpowiadać naszym kilogramom. Najlepiej natomiast byłoby skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu czy z dietetykiem, gdyż sami regularnie zatracamy umiejętność obiektywnego spojrzenia na siebie.