3 lip Brak komentarzy admin Kategoria , ,

Prowadzenie zdrowego trybu życia pomaga uchronić się przed wieloma groźnymi i przewlekłymi chorobami, jak na przykład cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy choroby serca. Odpowiednia dieta i regularne uprawianie sportu ma również doskonały wpływ na sylwetkę, stan skóry i ogólne samopoczucie. Przed rozpoczęciem konkretnej diety należy jednak odwiedzić sprawdzonego dietetyka, który zleci wykonanie wszelkich niezbędnych badań i przygotuje indywidualny jadłospis.

Szukając najlepszej poradni dietetycznej warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej. W wynikach wyszukiwania pojawi się kilka propozycji w najbliższej okolicy. Właściwego wyboru pomagają dokonać liczne opinie zamieszczone w internecie przez pozostałych klientów. Warto wybrać poradnię, która świadczy kompleksowe usługi. Najczęściej w takiej poradni współpracują ze sobą różni specjaliści, miedzy innymi trenerzy, dietetycy, oraz lekarze, dzięki temu każdy klient otrzymuje niezbędną pomoc w bardzo krótkim czasie.

Złe wyniki badań są zazwyczaj sygnałem do wykonania bardziej specjalistycznych i dokładnych badań, takich jak usg jamy brzusznej, echo serca, badanie poziomu hormonów czy badanie poziomu glukozy we krwi. Nie należy lekceważyć niepokojących sygnałów które wysyła organizm i jak najszybciej rozpocząć leczenie. W przypadku kobiet częstym powodem nadwagi jest nieprawidłowa praca tarczycy. W takim przypadku konieczna jest konsultacja u lekarza endokrynologa i odpowiednie leczenie. Najczęstsze objawy chorej tarczycy to przesuszona skóra na łokciach i kolanach, wypadanie włosów, wahania nastrojów, uczucie zimna, trądzik, zaparcia i częste bóle mięśni i stawów. Osoby, które zmagają się z przewlekłymi chorobami, powinny swoją dietę konsultować również z lekarzem prowadzącym, aby nie wyrządzić sobie krzywdy.

Nie należy rozpoczynać diety na własną rękę, gdyż takie działanie przez długi okres czasu może spowodować groźny niedobór wielu ważnych witamin i mikroelementów, co w ostateczności może skutkować nadmiernym wypadaniem włosów, łamaniem się paznokci czy złym stanem zębów i dziąseł. Aby dieta przyniosła zamierzony efekt w parze powinna iść także aktywność fizyczna. W zależności od możliwości danej osoby dobrym pomysłem jest jogging, długie spacery z pupilem, zajęcia fitness, aerobik, pływanie, czy zajęcia na siłowni pod okiem trenera personalnego. Regularne uprawianie sportu ma dobroczynny wpływ na stan skóry i zapobiega powstawaniu bardzo nieestetycznych rozstępów na brzuchu czy udach.

Ważne, aby unikać restrykcyjnych diet i długotrwałych głodówek, gdyż są one bardzo niebezpieczne i mogą wywoływać zasłabnięcia i uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Wiele trenerów personalnych przestrzega swoich klientów by codziennie nie stawali na wadze, gdyż pomiary mogą być niemiarodajne. Wiele osób mierzy obwód ramion, brzucha i bioder, aby sprawdzić czy ubyło im centymetrów. Regularne, intensywne ćwiczenia powodują najczęściej przyrost tkanki mięśniowej, przez co waga może pokazywać nieco wyższe wartości.