18 lut Brak komentarzy admin Kategoria , , , ,

Skuteczna utrata masy ciała jest to marzenie prawie każdej kobiety. Niestety ciężko zrzucić dodatkowe kilogramy magazynowane przez wiele miesięcy, w trakcie tylko chwilowej diety. Chociaż przestrzegając jej reguł można stracić na wadze, ale zwykle powrót do starych nawyków żywieniowych powoduje ponowne przybranie utraconych w trakcie diety kilogramów. Jest to popularny tzw. efekt jo-jo, który towarzyszy niestety większości diet. Zatem w jaki sposób można utracić zbędne kilogramy, aby uniknąć ponownego przytycia i zachować uzyskaną masę ciała? To nietrudne zmotywowane panie! Jedynie prawidłowo rozplanowana dieta poparta zwiększoną aktywnością fizyczną. To jedyny, działający sposób na zgrabną figurę.
W poszukiwaniu dobrej dla siebie modyfikacji sposobu żywienia rozsądnie jest skorzystać z pomocy specjalisty do spraw żywienia. Każda z nas jest inna, ma inne potrzeby i dlatego korzystanie z szablonów diet może nie przynosić spodziewanych rezultatów. Z wsparciem specjalisty do spraw żywienia wygodniej, a przede wszystkim zdrowiej można zrzucić nadmiar kilogramów. Bierze on pod uwagę nie tylko obecny stan zdrowia osoby, która chce się rozstać z dodatkowymi kilogramami, ale także jej gastronomiczne upodobania, upodobania żywieniowe oraz styl życia. Na podstawie zdobytej wiedzy układa taki jadłospis, który skutecznie, z dnia na dzień skutkować będzie utratą niepotrzebnych kilogramów.
Oczywiście dieta jest bardzo ważnym czynnikiem sprzyjającym odchudzaniu, ale żeby była skuteczna musi być wzbogacona odpowiednio intensywnym treningiem. Jednak, żeby zebrać siły do aktywności, powinno się wybrać rodzaj wysiłku, który dostarcza najwięcej satysfakcji. Nie musi być to siłownia czy klub fitness. Wystarczy wykonywać regularnie ulubione ćwiczenia fizyczne we własnym pokoju, a ich efekt na pewno będzie zauważalny.