18 Lut Brak komentarzy admin Kategoria , , , , ,

Problem nadwagi i otyłości jest ogromny. Zjawisko nadmiernej konsumpcji, życie w biegu, niepodejmowanie aktywności fizycznej, wszystko to prowadzi do nadmiernej masy ciała.
Co więc możemy zrobić żeby pozbyć się nadmiernych kilogramów, jak schudnąć? Bezdyskusyjnie należy przekształcić swoje nawyki związane z codziennym odżywianiem. Nie jest to proces krótkofalowy oraz nieustannie trzeba o tym pamiętać. Bardzo często dręczymy się tak zwanymi dietami cud, przechodzimy na kilkudniowe głodówki, które w szybkim czasie mają sprawić, że zrzucimy niepotrzebne kilogramy. Nie uda nam się w ten sposób. Tego typu zabiegi bardzo często kończą się często spotykanym efektem jojo, czyli uzyskujemy zupełnie inny efekt niż wcześniej zamierzony.
Dieta nie powinna być czymś koniecznym/nieprzyjemnym. Najistotniejsze jest to aby zaprzyjaźnić się ze zdrowymi produktami: warzywami, owocami, nietłustym mięsem (drób, ryby), spożywać duże ilości płynów (głównie wody).
Zdrowe jedzenie pozwala nam na konsumowanie tak na prawdę wszelkich potraw, które dotąd bywały na naszych stołach. Jak zrzucić kilogramy na takiej diecie? Nic prostszego, najczęściej do redukcji masy ciała wystarcza ograniczenie ilości spożywanych pokarmów.
Kolejnym etapem jest wyeliminowanie z diety cukrów oraz soli. Oczywistym jest, że nie chodzi tutaj o całkowite wyeliminowanie wszystkich łakoci i słonych potraw. Bardziej mamy tutaj na myśli przekąski, które są główną siłą napędową przybierania na wadze.
Kiedy mowa o przekąskach trzeba również wspomnieć o wieczornym/ nocnym podjadaniu. Kiedy na prawdę chcemy schudnąć powinniśmy zrezygnować z podjadania przed snem. Jeśli odczujemy głód zjedzmy jabłko albo inny owoc.