Każdy prawdopodobnie słyszał kiedyś słowo cellulit. Inne nazwy to skórka pomarańczowa oraz lipodystrofia. Czym w zasadzie jest i jak się objawia cellulit? Jest to pojawienie się tkanki tłuszczowej w nieodpowiednim regionie, oraz w niewłaściwej formie. W wyniku tego, skóra w miejscu pojawiania się cellulitu jest bardzo pofałdowana. Cellulit stanowi problem natury estetycznej dla większości kobiet. Odnosząc się do niektórych szacunków, nawet 90% z nich musi zmagać się ze skórką pomarańczową.

Komu grozi występowanie cellulitu?
W społeczeństwie funkcjonuje przekonanie, że występowanie cellulitu grozi przede wszystkim kobietom z nadwagą. Jest to jednak mit, ponieważ może on występować tak samo u osób z nadwagą, jak i u tych całkiem szczupłych. Mimo, że lipodystrofia nieczęsto pojawia się w okresie dojrzewania, to jednak z tego powodu cierpią zarówno młode jak i starsze kobiety.

Jak pozbyć się cellulitu?
Sprawą najważniejszą w walce ze skórką pomarańczową jest prowadzenie odpowiedniego stylu życia. Co jest najważniejsze? Najpewniej nikogo nie zaskoczy, że przede wszystkim są to dobrze dopasowana dieta oraz zwiększona aktywność fizyczna. Te obydwa czynniki są zdecydowanie niezbędne, jeśli chcielibyśmy utrzymać skórę w dobrym stanie. Jeżeli chodzi o sposób odżywiania, to najważniejszym jej elementem, jest, w tym przypadku, błonnik.
Ponadto, poza dietą i aktywnością fizyczną, dobrze jest dodatkowo prawidłowo dbać o swoją skórę. Konsekwentne balsamowanie ciała spowoduje, że prawdopodobnie uda się uniknąć powstania cellulitu, lub pozbyć się go, jeśli już zdążył się ujawnić.

Bardziej zaawansowane metody walki z cellulitem.
Nie raz może być tak, że pomimo trzymania się dopasowanej diety, regularnych treningów oraz balsamowania skóry, nadal nie wiesz jak możesz pozbyć się cellulitu. Kiedy nic nie pomaga, powinno się sięgnąć po bardziej inwazyjne sposoby.
Istnieje co najmniej parę różnych zabiegów wykonywanych przez kosmetyczki lub także przez lekarzy. Jednym z nich jest endermologia. Procedura ta ma na celu wzmocnienie skóry, a także pozbycie się obrzęku podskórnego.
Aby zlikwidować cellulit stosuje się także ultradźwięki. Zabiegi w których się je wykorzystuje polegają na usuwaniu cząsteczek tłuszczowych.
Inny zabieg to mezoterapia. Zabieg ten opiera się na iniekcyjnym wprowadzeniu do skóry odpowiednich preparatów. Warto zauważyć, że tę metodę stosuje się tylko w połączeniu z innymi sposobami walki z cellulitem.
Także laser jest nierzadko wykorzystywany do poprawienia kondycji skóry. Dzięki zabiegom wykorzystującym laser skóra staje się widocznie bardziej sprężysta i wolna od niechcianego cellulitu.
Zabiegi mogą skutecznie zlikwidować cellulit, jednak należy pamiętać o ich ograniczeniach. Ich największą wadą jest stosunkowo wygórowana cena.